Difference between revisions of "Template:Backgrounds"
m (As -> Br) |
m (Rename Wizards) |
||
| Line 14: | Line 14: | ||
|- | |- | ||
! Mages | ! Mages | ||
| − | | [[Wizard]] • [[Conjurer]] • [[Summoner]] • [[Necromancer]] • [[Fire Elementalist]] • [[Ice Elementalist]] • [[Air Elementalist]] • [[Earth Elementalist]] • [[Venom Mage]] | + | | [[Hedge Wizard]] • [[Conjurer]] • [[Summoner]] • [[Necromancer]] • [[Fire Elementalist]] • [[Ice Elementalist]] • [[Air Elementalist]] • [[Earth Elementalist]] • [[Venom Mage]] |
|- | |- | ||
! Adventurers | ! Adventurers | ||
Revision as of 11:32, 26 May 2021
| Backgrounds | |
|---|---|
| Warriors | Fighter • Gladiator • Monk • Hunter • Brigand |
| Zealots | Berserker • Abyssal Knight • Chaos Knight |
| Warrior-mages | Skald • Enchanter • Transmuter • Arcane Marksman • Warper |
| Mages | Hedge Wizard • Conjurer • Summoner • Necromancer • Fire Elementalist • Ice Elementalist • Air Elementalist • Earth Elementalist • Venom Mage |
| Adventurers | Artificer • Wanderer |