Difference between revisions of "Template:Backgrounds"
(CA) |
(+Hs / Re, - AM / AK) |
||
| Line 8: | Line 8: | ||
|- | |- | ||
! Zealots | ! Zealots | ||
| − | | [[Berserker | + | | [[Berserker]] • [[Chaos Knight]] • [[Cinder Acolyte]] |
|- | |- | ||
! Warrior-mages | ! Warrior-mages | ||
| − | | [[ | + | | [[Transmuter]] • [[Warper]] • [[Hexslinger]] • [[Enchanter]] • [[Reaver]] |
|- | |- | ||
! Mages | ! Mages | ||
Revision as of 22:54, 4 May 2023
| Backgrounds | |
|---|---|
| Warriors | Fighter • Gladiator • Monk • Hunter • Brigand |
| Zealots | Berserker • Chaos Knight • Cinder Acolyte |
| Warrior-mages | Transmuter • Warper • Hexslinger • Enchanter • Reaver |
| Mages | Hedge Wizard • Conjurer • Summoner • Necromancer • Fire Elementalist • Ice Elementalist • Air Elementalist • Earth Elementalist • Venom Mage |
| Adventurers | Artificer • Wanderer • Delver |