Difference between revisions of "Template:Backgrounds"
m |
(Fw) |
||
| Line 14: | Line 14: | ||
|- | |- | ||
! Mages | ! Mages | ||
| − | | [[Hedge Wizard]] • [[Conjurer]] • [[Summoner]] • [[Necromancer]] • [[Fire Elementalist]] • [[Ice Elementalist]] • [[Air Elementalist]] • [[Earth Elementalist]] • [[Alchemist]] | + | | [[Hedge Wizard]] • [[Conjurer]] • [[Summoner]] • [[Necromancer]] • [[Forgewright]] • [[Fire Elementalist]] • [[Ice Elementalist]] • [[Air Elementalist]] • [[Earth Elementalist]] • [[Alchemist]] |
|- | |- | ||
! Adventurers | ! Adventurers | ||
Latest revision as of 17:29, 3 May 2025
| Backgrounds | |
|---|---|
| Warriors | Fighter • Gladiator • Monk • Hunter • Brigand |
| Zealots | Berserker • Chaos Knight • Cinder Acolyte |
| Warrior-mages | Warper • Hexslinger • Enchanter • Reaver |
| Mages | Hedge Wizard • Conjurer • Summoner • Necromancer • Forgewright • Fire Elementalist • Ice Elementalist • Air Elementalist • Earth Elementalist • Alchemist |
| Adventurers | Artificer • Shapeshifter • Wanderer • Delver |